Skip to content

Omládli jsme

by David on Červen 4th, 2014

Dnes jsem si při otevření e-mailu mohu zvolat „Omládli jsme“. Připadal jsem si jako císař Jan Werich v pohádce Císařům pekař, pekařův císař. Před dvěma dny jsem se totiž odhodlal na tátovu kouzelnou váhu, která vám změří v těle snad všechno, kromě délky „pindíka“ 😀

Když jsem na tu váhu lezl před asi půl rokem, tak jsem měl necelých 143 kilo. Všechny hodnoty byly tak odpovídající mojí „sportovní“ postavě. Ovšem tato váha ukazuje také hodnotu metabolického věku, což by ve zkratce mělo být takové faktické stáří mého organismu. Před tím půl rokem mi podle metabolického věku bylo 57 let :-O!!! Podle kalendáře jsem se tenkrát dopočítal něco přes 35 let, takže jsem měl tělo o 22 let starší. No řeknu vám, byl to docela šok, ale vysvětlovalo to všechny bolesti kloubů, zadýchání se při cestě do schodů a podobné radosti.

No při posledním vážení před dvěma dny na mě vykouklo také hrozné číslo a to 51, ale už to je bylo o poznání přívětivější. Teď mi čerstvých 36, takže organismus je již starší pouze o 15 let!

Teď mohu s klidným svědomím roztrubovat, že jsem během půl roku omládl o 7 let 🙂 No ale je to velká motivace do toho, abych omládl ještě více.

Při vážení jsem dokonce viděl, jak by to mělo vypadat v hodně ideálním případě. Známý našich rodičů, kterému bylo před měsícem 51 let, vylezl na tu samou váhu a ta bestie mu ukázala metabolický věk 42 let :-O. No mohu samozřejmě trochu tiše závidět. Ale je to pro mě také velká motivace, vidím, že to jde být mladší, než mi říká kalendář 😀

Mám tedy před sebou ještě dlouhou cestu za lehčím krokem 😉

Hodnoty před půl rokem a teď:

Parametr Před 6 měsíci Nyní
Celkový tuk: 42,7% 33,7 %
Voda: 45,7% 47,8 %
Břišní tuk: 21,0% 18,0 %
Metabolický / skutečný věk: 57 / 35 let 51 / 36 let
No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS